KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10447196
nr 1044 7196
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Etsning, Eduard Wiiralt (1898-1954), stilleben, signerad, motivet: 14x8
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 20 juni 2016
kl 18:37:14
2.000 kr